Bożenki to oczywiste
 
 
Strona Główna
XI Zjazd 2018
X Zjazd 2017
IX Zjazd 2016
VIII Zjazd 2015
VII Zjazd 2014
VI Zjazd 2013
V Zjazd 2012
IV Zjazd 2011
III Zjazd 2010
II Zjazd 2009
I Zjazd 2008
I tak to się zaczęło
GALERIE ZDJĘĆ ZE SPOTKAŃ
Dojazd - rozkłady jazdy
Dojazd mapka - Bożenkowo
Bożenki publicznie
Smutne chwile
Napisz  !
 

Opis VII Zjazdu


B -OŻENKOWO
O -CZEKIWANE
Z -YCZLIWE
E -MPATYCZNE
N -ADZWYCZAJNE
K -OCHANE
O -DWIEDZANE
W -YTĘSKNIONE
O -PUSZCZONE
Dwanaście miesięcy przygotowań -
dwa dni świętowania.
Było jak zwykle kolorowo, radośnie, wspominkowo, smacznie ale też inaczej.
Był przemarsz Bożen i Bożenn ul. Bożenkowską, odliczanie na schodach przy sklepie Iwonki-Bożenki, która jest radną w gminie Osielsko i dużo nam pomaga w przygotowaniach. Powrót do "zielonej szkoły". I tu część oficjalna - przedstawiciele gminy, wsi, GOK-u, ksiądz i nasz "sztab organizacyjny" - w tym roku Bonita z W-wy, wsparcie Jutrzenki, Chórzystki, Kordasi, Luiswill. Jak co roku wręcznie dyplomów "Bożenkom" i Bożydarom. Przejęcie klucza od wójta i zaczyna się zabawa. Śpiew, pokazy, byli dwaj księża z Ghany - pięknie po polsku mówili (800 dni w Polsce), pośpiewali nam, zabawili krótką
chwilę z nami i wrócili do swoich obowiązków.
A BOŻENKI? Bożenki - mimo niepogody świetnie się bawiły.
Strzelanie do tarczy, przejażdżki harleyami i innymi motocyklami czy motorami? Szum w uszach, wiatr we włosach i radość z tej chwili. Na scenie występy dzieci, młodzieży i dorosłych - Pani Natalia Gilewska kolejny rok jest z nami i pięknie nam śpiewa.
Można było zrobić makijaż i potańczyć. I przyjęcie przygotowane przez Bożenki dla Bożenek i ich
gości. Stół kolorowo zastawiony różnościami -mięsa, wędliny, ciasta, kawa, herbata i owoce. Po przyjęciu wracamy do Samociążka na c.d. imprezy.
Zabawa do późnych godzin nocnych.W trakcie zabawy przyjęcie "nowalijek". Inscenizacja o W-wie. Ciekawie przedstawiona.
Niedziela rano - wyjazd na mszę do Bożenkowa. Tradycyjnie ksiądz składa nam życzenia i zaprasza na kolejny zlot. A po mszy jest spotkanie przed sklepem Iwonki-Bożenki, gdzie czeka na nas grochówka ugotowana przez Leszka-Bożydara (męża Iwonki), Iwonka-Bożenka częstuje nas słodyczami.
Powrót do Samociążka. I to co zawsze jest najtrudniejsze, nieważne czy na krótko czy na zawsze to pożegnania. Pożegnania i do spotkania w Gdańsku, może jeszcze gdzieś - a w czerwcu 2015 r. znowu w Bożenkowie.
Bosanova.

PS

Od VII Zjazdu minęło 11 miesięcy, dzisiaj otrzymałam wiadomość od Kajaczka.Okazało się, że opisując zjazd pominęłam w wyliczaniu jedną współorganizatorkę - Kajaczku serdecznie Cię przepraszam, nie zrobiłam tego celowo, żeby nie docenić Twojego wkładu pracy w organizację, dzisiaj nie potrafię już powiedzieć dlaczego tak się stało. Jeszcze
raz Cię PRZEPRASZAM,
A BIAŁĄ proszę dodaj to do opisu VII Zjazdu -
Bosanova

 
   
  Copyright (c)2009 ZLOT BOŻEN i BOŻENN