Bożenki to oczywiste
 
 
Strona Główna
XI Zjazd 2018
X Zjazd 2017
IX Zjazd 2016
VIII Zjazd 2015
VII Zjazd 2014
VI Zjazd 2013
V Zjazd 2012
IV Zjazd 2011
III Zjazd 2010
II Zjazd 2009
I Zjazd 2008
I tak to się zaczęło
GALERIE ZDJĘĆ ZE SPOTKAŃ
Dojazd - rozkłady jazdy
Dojazd mapka - Bożenkowo
Bożenki publicznie
Smutne chwile
Napisz  !
 
A ja.... mogę śmiało powiedzieć, ze dzięki Bożenkom dokonałam czegoś, co wcale nie brałam nigdy pod uwagę.
Te życzliwe... dasz radę... miało wpływ, że weszłam na Błatnię. Niby nic dla innego, ale dla mnie to "Mont Everest" . A jak smakowało tam, na szczycie zimne piwo i prawdziwa kwaśnica. Jeny, po prostu trzeba to przeżyć i docenić smak tej prostej potrawy. Nigdy wcześniej nie byłam na Śląsku, w tym mieście "szczęśliwców" epoki Gierka, więc dla mnie był to wyjątkowy wypad.
Jeden z najwspanialszych. Wszystkie Bożenki, na takim spotkaniu tworzą kapitalny klimat. Jest nam po prostu fajnie i jeszcze, przy okazji odkrywamy nieznane nam zakątki Polski, bądź wracamy do nich ponownie. W Brennej wspaniałe widoki, grota solna, gdzie Bożenki relaksowały się przy trelach ptasich i delikatnym szumie wodospadu. Basen i jacuzzi, w którym zostawiły swe zmęczenie po odbytej podróży, a potem wspólna kolacja przy stole i szampan, którym częstowali Dziadkowie Zajączki, z okazji narodzenia wnuczki, i toasty za wszystkie obecne i nieobecne Bożenki. Tańce w karczmie, gdzie muzyka na żywo, a nogi same rwały się do tańca. To jednoczy.
A Katowice....w hotelu Qbus nieoczekiwane spotkanie z Chiquitą i jej poczuciem humoru. Elegancka, na obcasach, z wyciągniętą ręką prosi o datek. Na początku nie poznałam Jej, dopiero po sekundzie.... ojej, przecież to Bożenka! Był też jedyny w swoim rodzaju Nikiszowiec, a potem bardzo ciekawe Muzeum Śląskie, w którym nie tylko obrazy, rzeźby i klimaty górnicze ale też prawdziwe życie za komuny, jak w całej Polsce. I nadszedł czas pożegnania na dworcu.
Bojówko,wpadłaś na fantastyczny pomysł aby podziękowanie od Bożenek dla p. Krystyny było w antyramie. Powiesi go na ścianie i tak oto zostanie po nas wspomnienie po wsze czasy. Bożenkom, które nie były z nami, ale wirtualnie strzelały z dwururki w naszej kawiarence serdecznie dziękuję.
Opisała "Biała Dama" - Bożenka z Gdańska


 

 
   
  Copyright (c)2009 ZLOT BOŻEN i BOŻENN