Bożenki to oczywiste
 
 
Strona Główna
XI Zjazd 2018
X Zjazd 2017
IX Zjazd 2016
VIII Zjazd 2015
VII Zjazd 2014
VI Zjazd 2013
V Zjazd 2012
IV Zjazd 2011
III Zjazd 2010
II Zjazd 2009
I Zjazd 2008
I tak to się zaczęło
GALERIE ZDJĘĆ ZE SPOTKAŃ
Dojazd - rozkłady jazdy
Dojazd mapka - Bożenkowo
Bożenki publicznie
Smutne chwile
Napisz  !
 

Media II Zjazd

(artykuł  ze strony internetowej Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl )
Och, co to był za zjazd!

Bożenna Szymańska

W minioną sobotę do podbydgoskiej miejscowości Bożenkowo zjechało ponad 70 Bożen i Bożenn z całej Polski. Dumnie przemaszerowały ulicą Bożenkowską.

Zjechały Bożeny i Bożenny do Bożenkowa z całej Polski, z transparentami...

(Fot.Bożenna Szymańska)

Był to już drugi zjazd Bożen, jak jeden mąż, "kobiet zaradnych, aktywnych, pełnych optymizmu i samodzielnie budujących swoją przyszłość”. Tak określiła Bożeny i Bożenny wygłaszająca powitanie Bożena Maliszewska - Sypek, pseudo Biała, starszy laborant w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Bydgoszczy. A ja myślę, że to o Bożenach myślała poetka Wisława Szymborska pisząc słowa: "nie wie po co ta śrubka i zbuduje most”.

Dar od Boga...

Biała, witając wójta Gminy Osielsko Wojciecha Sypniewskiego i księdza z tutejszej parafii, który już na ubiegłorocznym zjeździe przybrał miano Bożydara, przywołała takie postaci jak aktorka Bożena Dykiel, malarka Bożena Wahl i dziennikarka Bożena Walter. A ksiądz Bożydar uświadomił zebranym, że imię Bożena znaczy tyle, co "dar od Boga dla innych”

Wójt przeciął wstęgę, a Bożeny i Bożenny wysłały esemesa z hasłem "Pomagam” na rzecz fundacji Bożeny Walter.

Bożena. To oczywiste!

Bożena Hudzicka, pracownik Poczty Polskiej i prezeska Bożen i Bożenn opowiada jak to się owe "aktywne i zaradne” skrzyknęły. - Zwołałyśmy się na Naszej Klasie. Powstał portal "Bożenki” i forum, na którym sobie prowadzimy towarzyskie pogaduszki. Naszym hasło brzmi: "Bożena. To oczywiste!”

Na zjeździe dowiedziałam się, że niekoniecznie muszę obchodzić imieniny 13 marca, bo i 20 czerwca jest Bożeny. Tyle lat noszę miano Bożenny i dopiero w Bożenkowie dowiedziałam się o alternatywnych imieninach!

Wiedźma i księgowa

Poznałam tu wiedźmę Bożenę Gorczycę z Warszawy, która leczy na odległość, poznałam księgową z Bydgoszczy Bożenę Zimak, która rozwija się dzięki Uniwersytetowi Każdego Wieku przy Wyższej Szkole Bankowej.
Poznałam też Mambę, czyli Bożenę Matuszczak z Poznania, Białą Damę czyli Bożenę Markun z Gdańska, Dolcię czyli Bożenę Doleską ze Szczecina i Kantry czyli Bożenę Senborską ze Szczytna, a także Super czyli Bożenę Stelmachowicz z Bydgoszczy i wiele, wiele innych Bożen i Bożenn.

Ba, nawet inną Bożenę Szymańską. Ale przez jedno "n”!

 
   
  Copyright (c)2009 ZLOT BOŻEN i BOŻENN